Fragment mojej recenzji został umieszczony na okładce powieści "Skazaniec. Z bestią w sercu" Krzysztofa Spadło

Fragment mojej recenzji „Korony śniegu i krwi” został umieszczony na okładce powieści Elżbiety Cherezińskiej – „Niewidzialna korona” (wyd. Zysk i S-ka)

wtorek, 22 grudnia 2015

Pretty Little Liars. Niewiarygodne – Sara Shepard

Wydawnictwo: Otwarte
Kraków 2011
Tom 4. cyklu
Oprawa: miękka
Liczba stron: 322
Tytuł oryginału: Unbelievable. A Pretty Little 
Liars Novel
Przekład (z angielskiego): Mateusz Borowski
ISBN: 978-83-7515-175-6


Jeśli myśleliście, że akcja w powieściach o Kłamczuchach jest wartka, to się dopiero zdziwicie, sięgając do czwartego tomu. Tutaj przyspiesza jeszcze bardziej, a strony przemykają między palcami niczym wichura. Dzieje się, oj dzieje...
Hanna jest w bardzo ciężkim stanie, leży w szpitalu i nie wiadomo, czy z tego wyjdzie. Dziewczyny oczywiście boją się przyznać, że w potrąceniu jej samochodem palce maczał(a) A, policja kwalifikuje więc zdarzenie jako wypadek, choć Wilden nie jest przekonany, że nastolatki czegoś nie ukrywają. Wciąż też próbuje wydobyć z nich jakieś nowe informacje dotyczące Alison.
Nagle i niespodziewanie okazuje się, że dobrze nam znana czwórka to nie jedyne osoby, które otrzymują tajemnicze wiadomości od A. Do grupy terroryzowanych i zastraszonych nastolatek dołącza Mona. Czy można jej ufać, czy może jednak Lucas miał rację, przestrzegając przed nią Hannę?
Emily przeżywa swoją przygodę w Iowa, choć nie jest jej łatwo. Wygnanie nigdy nie należy do przyjemnych, choć może mieć piękne momenty. Czy uda jej się odnaleźć prawdziwą siebie i przekonać rodziców do zaakceptowania jej taką, jaką jest?
O Spencer robi się naprawdę głośno. Nominacja do Złotej Orchidei jest na językach wszystkich w Rosewood. Kibicują jej nawet nieznani ludzie, a ona przecież doskonale wie, że praca, dzięki której te nominację otrzymała, została napisana kilka lat temu przez Melisę. Co się stanie, gdy prawda wyjdzie na jaw? Przecież A na pewno nie odpuści i znajdzie jakiś sposób, by pokrzyżować szyki Spencer i jej rodzinie. Szczególnie, że Melisa zdaje się również ukrywać straszliwy sekret, a jej młodsza siostra podejrzewa, że może to mieć związek ze śmiercią Alison. Czy doniesie na Melisę?
Aria zagmatwała się kompletnie. Ezra stracił pracę, Sean z nią zerwał. Teraz mieszka u ojca i jego kochanki. A Meredith zdaje się również mieć jakieś tajemnice, których wolałaby nie ujawniać przed Arią. Co ma na sumieniu i czego się obawia?
Hanna powolutku wraca do zdrowia, choć rekonwalescencja jest dla niej bardzo trudnym okresem. Przy jej boku wciąż jest Mona, a teraz również dawne przyjaciółki. Czy uda się pogodzić ze sobą te kontakty? I czy przypomni sobie, kim jest A? 
Dziewczyny czeka naprawdę ciężki okres, a zakończenie całej tej afery okaże się niespodziewane. Szczególnie, że po drodze podejrzenia padną na Spencer, Melisę, Iana... Aria polubi się z Jenną i odkryje mroczne tajemnice Alison. 
Czy rozwiązanie zagadki, którą Autorka rozpoczęła serię, sprawi czytelnikom satysfakcję? I co dalej, bo przecież PLL nie kończą się na czwartym tomie?
Powieść jest pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji i naprawdę coraz mocniej widoczne są różnice pomiędzy nią a serialem. Tym lepiej, nie sposób się bowiem nudzić, nawet jeśli serial oglądało się całkiem niedawno.
Korekta, redakcja – bez zastrzeżeń. Wieli plus za przepiękną okładkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz