Fragment mojej recenzji został umieszczony na okładce powieści "Skazaniec. Z bestią w sercu" Krzysztofa Spadło

Fragment mojej recenzji „Korony śniegu i krwi” został umieszczony na okładce powieści Elżbiety Cherezińskiej – „Niewidzialna korona” (wyd. Zysk i S-ka)

poniedziałek, 21 listopada 2011

Modlitwy i rozważania na każdy dzień roku - Jan Paweł II
W dzisiejszym zabieganym świecie, gdy nieustannie gdzieś się spieszymy, za czymś gonimy, od kogoś zależymy – wspaniała pozycja pozwalająca na chwilę refleksji nad wiarą i jej codziennymi aspektami.
Książka zawiera przemyślenia błogosławionego Jana Pawła II na temat świąt wszelakich, rodziny, pracy i świętych. Każda myśl jest dopasowana do określonego dnia roku i tak np. 11 listopada rozmyślamy o świętym Marcinie. Nie zapomniano również o świętach ruchomych – Wielkanocy, Bożym Ciele czy Zielonych Świątkach. Mamy tu również myśli na każdą niedzielę Adwentu i każdy dzień Wielkiego Tygodnia.
W dni, kiedy żadne ważniejsze uroczystości nie przypadają Papież-Polak dzieli się z nami swymi rozważaniami na temat rodziny i pracy, misji oraz zakonów. To piękne słowa, które pozwalają nam przemyśleć różne aspekty naszego codziennego życia. To refleksja nad tym, co naprawdę ważne – jak budować relacje w rodzinie, wychować dzieci, czy podchodzić do codziennego obowiązku pracy.
To również słowa otuchy dla tych, którym jest ciężko żyć w wierze, pozostać wiernym swoim przekonaniom w dzisiejszym – coraz bardziej ateistycznym – świecie.
Polecam gorąco – nie tylko tym, którzy są głęboko wierzący – to ciekawa lektura, która poszerza horyzonty i pozwala na zapoznanie się z głębokimi rozmyślaniami wielkiego człowieka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz